Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Buty crossfit Reebok

Ważną częścią naszej oferty są buty Reebok Crossfit NANO 6.0, które doskonale sprawdzają się zarówno podczas crossfitu, jak również w połączeniu z innymi formami aktywności fizycznej. Oferowane przez nas obuwie jest gwarancją bezpiecznego i komfortowego treningu.
Mocna podeszwa – podczas treningu crossfitowego pojawiają się takie ćwiczenia, jak skoki na skakance, skoki przez skrzynię, bieganie, podskoki i tak dalej – mocna, antyścierna i antypoślizgowa podeszwa to konieczność. Buty crossfitowe z taką podeszwą zapewniają stopie stabilność i ochronę. Warto tutaj też zaznaczyć, że podeszwa powinna być elastyczna, dzięki temu nie będzie ograniczać naszych ruchów.
Wyprofilowana podeszwa – kolejna kwestia to odpowiednie wyprofilowanie podeszwy. Nie może być ona zbyt cienka – nie zapewni wtedy odpowiedniej amortyzacji. Podeszwa powinna być nieco grubsza, a pięta położona wyżej niż palce.
Zabezpieczenie pięt – dobre zabezpieczenie pięty sprawia, że stopa nie będzie wykręcać się a wszelkie nierówności podłoża nie będą jej straszne.
Oddychający materiał – buty do crossfitu powinny być wykonane z materiału, który szybko usunie nadmiar wilgoci. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych otarć stopy i bolesnych pęcherzy.
Niewielka waga – dobrze, gdy buty są lekkie, niemal niewyczuwalne na stopie, to znacznie zwiększa komfort trenującego. Ciężkie buty zwalniają tempo i są niewygodne.

Jak dobrać buty do crossfitu?

Rozmiar butów na crossfit

Oczywiście niezmiernie ważną kwestią jest odpowiedni rozmiar butów do crossfitu. Warto kupić obuwie o około pół rozmiaru większe od butów, których używamy na co dzień. Dzięki temu buty nie będą uwierać, gdy stopy spuchną podczas treningu. Jest to bardzo ważne szczególnie gdy kupujemy buty sportowe.

Wysokość butów

Buty do crossfitu powinny kończyć się przed kostką – dzięki temu nie będą ograniczać naszych ruchów podczas ćwiczeń.

Szerokość butów

Kolejna kwestia to szerokość butów – nie mogą być za ciasne, ani za luźne – przed zakupem dokładnie sprawdźmy, czy zapewniają nam dobrą swobodę ruchu.

Bezpieczne zakupy obuwie do crossfitu – RCF Performance

W naszym sklepie staramy się dopasować ofertę do Twoich potrzeb. Oferujemy buty treningowe najwyższej jakości. W naszym sklepie znajdziesz również inne produkty treningowe jak staniki sportowe, koszulki oraz suplementy.
Zapraszamy do złożenia zamówienia w naszym sklepie.
Jeśli interesują cię dodatkowe informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.