Wyświetlanie jednego wyniku

Buty do crossfitu damskie – o czym warto pamiętać?

Crossfit to sport, który możemy nazwać kwintesencją sportów siłowych, wytrzymałościowych oraz gimnastyki. Podczas treningu pojawiają się skoki na skakance, podnoszenie ciężarów, pompki, biegi i wiele innych. Każda z pań, która trenuje crossfit bądź dopiero planuje rozpoczęcie takiej aktywności fizycznej, powinna zdecydować się na buty uniwersalne, które sprawdzą się podczas każdego z ćwiczeń – odradza się zakup obuwia, które przeznaczone jest na przykład tylko do biegania bądź tylko do fitnessu.

Ryzyko kontuzji

Warto zaznaczyć, że podczas treningu crossfitowego wykonujemy ćwiczenia o dużej intensywności i w szybkim tempie, a to może powodować różnego typu kontuzje, na przykład problemy ze stawem skokowym, zerwanie więzadeł krzyżowych, jak również otarcia czy naciągnięcie mięśni. Odpowiednio dobrane obuwie zminimalizuje ryzyko tego typu problemów.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Podeszwa obuwia to niezwykle istotna kwestia. Podeszwa nie może być zbyt miękka ani zbyt elastyczna ‒ przede wszystkim odradza się podeszwy piankowe. Buty do crossfitu z miękką, piankową podeszwą nie sprawdzą się podczas podnoszenia ciężarów. Warto też zrezygnować z obuwia z cienką podeszwą, która bardzo szybko zacznie się ścierać.
  • Cholewka – cholewka wykonana z cienkiej, oddychającej siateczki wbrew pozorom nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ nie zapewni stopie odpowiedniej stabilności. Dobrze więc zakupić buty do crossfitu, których cholewka jest wzmocniona w newralgicznych punktach.
  • Każda z pań powinna też zwrócić uwagę, na to czy cholewka butów wykonana jest z materiału, który w odpowiedni sposób odprowadzi wilgoć.

Dobrze dobrane obuwie do crossfitu sprawi, że treningi będą bardzo wydajne, a każda z pań poczuje się komfortowo.