Wyświetlanie wszystkich 4 wyników

Jakie buty crossfitowe kupić?

Każdy z panów, który szuka idealnych butów do crossfitu przede wszystkim musi pamiętać o tym, że obuwie powinno być wszechstronne, czyli takie jak wspomniana forma aktywności fizycznej. Buty powinny zdać egzamin podczas różnego typu ćwiczeń, zarówno podczas podnoszenia ciężarów, skoków na skakance, skoków przez skrzynię, jak również wiosłowania na ergometrach i wielu, wielu innych. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Podeszwa butów do crossfitu powinna być płaska, dobrze, gdy jej wysokość jest wyższa w okolicach pięty i niższa przy palcach. Buty powinny być też w miarę lekkie, dzięki temu sprawdzą się podczas skoków przez skrzynię czy skoków na skakance. Cholewka butów powinna być wykonana z materiału, który odprowadzi wilgoć.

Jakich butów należy unikać?

Unikajcie butów do crossfitu, które:

  • Mają miękką, piankową podeszwę — takie obuwie nie zapewni odpowiedniej stabilizacji, a to może wywołać różnego typu kontuzje, na przykład kontuzję kolan.
  • Cholewki wykonanej z cienkiej siateczki ‒ taka cholwewka nie zapewni odpowieniej stabilności.

Odpowiednie buty do crossfitu – dlaczego to takie ważne?

Buty do crossfitu powinny zapewnić dobrą stabilność i amortyzację stopy, odprowadzać pot i wilgoć, być lekkie i wygodne. Dzięki temu każdy trening będzie wydajny i przebiegnie w komfortowych warunkach. Warto też podkreślić, że porządne buty do crossfitu zwiększą bezpieczeństwo podczas treningu i zminimalizują ryzyko kontuzji.