Wyświetlanie wszystkich 2 wyników

Sportowe biustonosze – na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

System odprowadzania wilgoci – biustonosz sportowy powinien być uszyty z tkaniny, która dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz ciała. Dzięki temu skóra pozostaje sucha przez cały trening, a to znacznie zwiększy komfort w czasie ćwiczeń.
Porządne ramiączka – dobrze, jeśli biustonosz ma porządne ramiączka, zwłaszcza, jeśli kobieta ma nieco większy biust – grubsze ramiączka po prostu lepiej podtrzymują biust podczas treningu.
Rodzaj zapięcia – zakupić możemy biustonosz sportowy zapinany z przodu, z tyłu lub bez zapięcia – ta kwestia zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji.
Dostępne są również biustonosze sportowe typu push-up, na które często decydują się panie z nieco mniejszym biustem.
Oczywiście dobrze, gdy biustonosz sportowy podoba nam się również wizualnie, ulubiony kolor, modny print dodatkowo poprawią nasze samopoczucie i komfort podczas treningu.

Staniki sportowe – jak dobrać rozmiar?

Kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru rozmiaru biustonosza sportowego? Już wyjaśniamy:

  1. Guma pod miseczkami nie może być za bardzo opięta, powinniśmy swobodnie wsunąć palec pod taką gumę.
  2. Ważna jest też wielkość miseczki – piersi muszą swobodnie mieścić się w biustonoszu – miseczki nie powinny odstawać ani zbytnio opinać biustu.
  3. Ramiączka w żadnym wypadku nie mogą wbijać się w skórę, nie powinny też opadać na ramiona, przed zakupem biustonosza warto zwrócić uwagę na tę kwestię.

Na koniec podpowiemy, że sportowy stanik ma zazwyczaj podobny rozmiar jak biustonosza tradycyjnego.

Zapraszamy do zakupu innych naszych produktów, znajdziesz u nas również buty do crossfitu, koszulki męskie oraz spodenki damskie.
Cały czas staramy się dopasować naszą ofertę do Twoich potrzeb.