Karolina Łowczak

Karolina Łowczak

“Musisz robić w życiu coś nadzwyczajnego. Coś, co sprawi, że o szóstej rano zerwiesz się z łóżka z uśmiechem. Coś, co pozwoli Ci utwierdzać się w przekonaniu, że jesteś kimś absolutnie wyjątkowym i bez Ciebie codzienność straciłaby kilka istotnych kolorów.”

NIEZWYKŁE DZIAŁANIE WITAMINY D

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Każdy z nas lubi ułatwiać sobie życie. Im więcej mamy profitów z jednej rzeczy, tym bardziej nas ona cieszy. Z witaminą D jest dokładnie tak samo. Jedna witamina- mnóstwo zastosowań. Kto by nie chciał?!

Po pierwsze- mamy kilka możliwości pobierania witaminy D :

  • słońce;
  • produkty mleczne (mleko, twarogi, jogurty);
  • jajka;
  • tłuszcz rybny (łosoś, dorsz, makrela, tuńczyk;Mamy jednak świadomość, że dieta śródziemnomorska jest rzadko spotykana.
  • suplamentacja

Po drugie- pomaga w pracy mózgu. Lepiej przetwarzasz informacje i odbierasz sygnały poznawsze.

Po trzecie- wspomaga odchudzanie! Odpowiada za procesy metaboliczne i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jednocześnie, u osób otyłych, zwiększa strukturę i jakość kości, co chroni przez chorobą zwyrodnieniową stawów.

Po czwarte- poprawia nasze samopoczucie 🙂 Zbyt mała jej ilość może przyczynić się do pogłębienia depresji i wahań nastroju.

Po piąte- zalecana dla palaczy! Badania wykazały, że suplementacja w witaminę D poprawia pracę płuc i zmiejsza ryzyko chorób spowodowanych paleniem. Zmniejsza duszności, kaszle oraz uczucie duszności aż do 40%! Niedobór witaminy zaostrza ryzyko tych objawów.

Po szóste- zmiejsza ryzyko zachorowania na raka piersi aż do 90%, a wszystkich nowotworów do prawie 80%! Witamina D jest nazywana wrogiem nowotworów. Przy niedoborze witaminy D struktura komórkowa może się rozpaść i nastepuje dzielenie się komórek. Jeśli działanie to następuje w dużej ilości, może dojść do pojawienia się nowotworów.

Po siódme- witamina D= zdrowe kości i zęby! Niezbędna dla każdej osoby aktywnej! Niedobór witaminy D powoduje wydzielanie się parathormonu, który odpowiada za nieprawidłowe wchłanianie fosforu oraz wapnia. W konsekwencji, kości są źle zmineralizowane i pojawia się ryzyko zachorowań na choroby układu kostnego, takie jak: osteoporoza, krzywica czy osteopenia (wczesne stadium osteoporozy).

WAŻNE: Pamiętaj- najpierw naturalne źródła, a potem suplementacja. Po stałym stosowaniu tabletek, organizm przyzwyczai się do witamin podawanych „na talerzu” i, w przyszłości, będziesz miał problem z naturalnym ich przyswajaniem. Jeśli jednak jesteś w okresie jesienno-zimowym zalecamy suplementować witaminę D ze zwględu na ograniczony dostęp do słońca, które jest głównym jej źródłem.

More to explorer

Dietetyka

NOWOŚĆ! FOCUS & POWER OD GO PRIMAL !

Absolutna NOWOŚĆ! Takiego produktu w Polsce jeszcze nie było Go Primal SKUPIENIE I MOC Adaptogenna* mieszanka ziół i składników odżywczych zaprojektowana w celu dostarczania energii, poprawy koncentracji bez kofeiny lub cukru. Naturalna energia zmaksymalizuje witalność

Read More »
Dietetyka

NOWOŚĆ OD XENDURANCE ‼

Od dzisiaj w naszym sklepie macie możliwość zaopatrzenia się w Omega + D3! To kompleksowa formuła zapewniająca bardzo wysokie poziomy EPA i DHA (1000mg) w najwyższej formie trójglicerydów wraz z 4000 IU witaminy D3. Przyjrzyjmy

Read More »
Crossfit- NEWSY!

Pierwszy Polak, który jedzie na The CrossFit Games ‼

W ubiegłą niedzielę Bronisław Olenkowicz wywalczył sobie awans do Games’ów zdobywając 1. miejsce na zawodach Crossfit Strenght in Depth! Na pierwszym miejscu obok naszego rodaka stanęła Sara Sigmundsdottir. GRATULACJE ‼ 👏👏👏 Nasuwa się pytanie…kto będzie

Read More »
Sprzęt do treningu

Jaki sprzęt jest niezbędny do treningu siłowego?

Autor: Mateusz Kwiatkowski- Head Coach Reebok Crossfit Poznań Każdy z nas, zaczynając trening sportowy szuka informacji oraz rzeczy, które mogą pomóc w wykonywaniu treningu. Niektóre sprawy są dla starych wyjadaczy siłowni i boxów CF kontrowersyjne

Read More »
Dietetyka

Jak poradzić sobie z kompulsywnym objadaniem?

Jak poradzić sobie z kompulsywnym objadaniem? Na pewno znasz to uczucie, gdy burczy Ci w brzuchu i masz ochotę na coś słodkiego. Nagły, intensywny napad głodu, którego „nie da się” powstrzymać. W pewnym momencie nie

Read More »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *